12حقیقتی که شاید درباره کمپانیDCکامیکس نمیدونستید

یکشنبه 20 اسفند 1396 08:29 ب.ظ

نویسنده این مطلب: Oliver Queen
موضوع: فکت(حقیقت) ? بیوگرافی ?
1-DCاز همان اول درکار زدن ابرقهرمانایی مثل سوپرمن نبود!
2-نام سابق کمپانی دیسی کامیکس National Allied Publicationبود که بعدا بهDetectiveComicsیا که مخفف آنDCهست تبدیل شد!
3-اولین شخصیت قهرمانDCکه محبوب شد وبسیار معروف شد سوپرمن بود!
4-DCازسال1932تا به کنون چندین  قهرمان حذف کرده و چندین قهرمان جدید درست کرده!
5-در جهانDCفلش تنها قهرمانی که دوبار ریبرث شده است!
6-اولین تیم ابر قهرمانیDCجامعه عدالت آمریکا بود!
7-اسکوبی دو هم از شخصیت هایDCهست!
8-درسال1987لوگوDCعکس سوپرمن بود!
9-شزم ساخت کمپانیDCنیست*!
10-DCروی هارپر(اسپیدی,آرسنال,ردارو)را قبل از گرین ارو درست کرده است!
11-DCدرواقع قرار بود بعد جیسون رابینی نسازه ولی به اصرار کمیک فن ها اوتیم دریک رو واردداستان هایش کرد!
12-درجهانDCبروس وین بهترین کارگاه,بری آلن(فلش)بهترین دانشمندجرم شناس(یچی مثل پزشک قانونی خودمون)و اُلیورکویین(گرین ارو)بهترین اثبات کننده(از همه لحاظ)است!

*شزم: شزم یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط دی‌سی کامیکس است. این شخصیت توسط طراح سی.سی بک و نویسنده بیل پارکر در سال ۱۹۳۹ خلق شده است و برای اولین بار، در شمارهٔ ۲ مجلهٔ کمیک تند و تیز (Whiz Comics) انتشارات فاست کامیکس در فوریه ۱۹۴۰ معرفی شد. توانایی و قدرت شزم جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود و از قضا این قرعه به نام جوانی کم تجربه بنام بیلی بِتسون افتاده است. بیلی بتسون با کمک لیگ عدالت قدم در راه کمک به بشر گذاشته است و از این قدرت در راه بشر دوستانه استفاده کرده است. در سال ۱۹۸۱ دی‌سی کامیکس به خلق دوباره این شخصیت پرداخت ،اما چون مارول از فرد دیگری به نام کاپیتان مارول استفاده کرده بود دی‌سی کامیکس مجبور شد از شزم استفاده کند و با طراحی سی.سی بک در مجله‌ای به نام قدرت شزم ماجراهای این شخص محبوب را روایت می‌کند.

در ابتدا نام مستعار بیلی بتسون کاپیتان رعد بود، اما طراح این شخصیت سی سی بک متوجه شد که شخصیت دیگری با این نام وجود دارد و در نتیجه نام او را به کاپیتان مارول تغییر داد (به شرکت مارول کامیکس ربطی ندارد) این شخصیت در شرکت فاست کامیکس خلق شد و به زودی به موفقیتی باورنکردنی دست یافت. دی‌سی کامیکس که تحمل موفقیت کاپیتان مارول را نداشت از فاست کامیکس در دادگاه شکایت کرد و معتقد بود که فاست کامیکس کاپیتان مارول را از روی سوپرمن تقلید کرده است. با توجه به شواهدی که وجود داشت دادگاه شباهت‌های غیرقابل انکاری بین کاپیتان مارول و سوپرمن پیدا کرد که در نتیجه این شخصیت در فاست کامیکس در سال ۱۹۵۱ ممنوع شد و فاست کامیکس موظف به پرداخت جریمه به دی‌سی کامیکس شد.


خب دیگه فککت خوندن بسه:/نظر بده تا خودت رو هم فکت از دیسی نکردم:/

*کپی با ذکرمنبع آزاد است.
دیدگاه : نظرات
برچسب ها: 12حقیقت دربارهDC! ?
آخرین ویرایش: یکشنبه 20 اسفند 1396 10:17 ب.ظ