بیوگرافی فلش

دوشنبه 2 بهمن 1396 12:36 ق.ظ

نویسنده این مطلب: Oliver Queen
موضوع: بیوگرافی ?
بری آلن تو ۸سالگیش در روز تولد مادرش توسط یک موجود ناشناخته کشته میشه پلیس میاد و بابای بری رو به جرم کشتن نورا آلن دستگیر میکنه و  زدونی میکنه.بری براش جواب این سوال که اون گرد باد زرد و قرمز کی بود واسش مبهوم  می مونه تا اینکه میشه پزشکی قانونی واحد جنایی سنترال سیتی.همچنین بری از۸سالگی عاشق یک دختر به نام آیریس وست بود.بری بزرگ میشه و۲۴ساله میشه و باباشم پشت میله های زندان بود.یک شب رعدو برق میاد میزنه به بری دستگاه شتاب دهنده میترکه و مواد شیمایی می ریزه رو بری.۹ماه تو کمامیمونه.بعد ۹ماه که پا میشه میبینه قدرت های ماورایی بدست آورده.و شده سریع ترین آدم زنده در جهان!
او لباسی با لوگو آذرخش طراحی میکنه که ضد اصطکاک هم هست.و به نجات دنیا می پردازه.و بعد یه مدت آیریس هم میفهمه که بری فلشه.او با دشمنان زیادی مث کاپیتان بومرنگ،کاپیتان کولد،میرور مستر و...درگیری داشت تا اینکه یک روز بکی مث فلش ظهور میکنه ا این تفاوت که این  تبهکار بود  و از اسمش معلوم بود چه بشریه.اسم واقعیش ایباردثاون بود و اسم رمزیش ریورس فلش بود(فلش معکوس)

یک روز آیریس  میبینه در دعوا های برادرش و زن برادرش ،برادرزاده۱۰سالش اذیت میشه.اسم برادر زادش والی وست بود!آیریس اینومیاره پیش خودشون نگه می داره و بزرگترین آرزوی والی دیدار با فلش بود.پس بری مخفیانه لباس فلشش رو میپوشه و میره پیش والی.ولی رعدو برق شیشه آشپز خونه رو میشکنه و میزنه به والی!بری به والی میگه که بری=فلش پس والی هم میگه من هم میخوام بشم کید فلش(بچه فلش)یک  روز تیمی به نام لیگ عدالت ظهور میکنه و از فلش دعوت میشه تا به این تیم ملحق بشه.بری میره و تبدیل به یکی از اعضای اصلی لیگ میشه.او قبل رفتن به لیگ با یک مردی که سرنوشتی جالب داشت آشنا میشه  و باهاش دوست صمیمی میشه و اسم اون مرد الیور کویین بود!و همچنین در استار سیتی با یک دختر آشنا میشه که قدرتاش فریاد اولترا صوت بود و اسمش داینالارل لنس بود!بری الیور و داینا رو   باهم آشنایی میده و اونا میشن عشق همدیگه!


بعدا گرین ارو،آکوا  من  و...هم به لیگ میان.و می رسیم به یکی از بدترین روزهای فلش.توش ایبارد دوباره میاد و میزنه آیریس رو میکشه.بری گریه میکنه. و از ثاون میپرسه مشکلش با اون چیه؟؟چرا از قرن۲۵اومده به این قرن تا فقط اینو اذیت کنه؟ثاون میگه:اوه بری،تو در قرن۲۵منو میکشی!!تو الگوی زندگیم بودی!میخواستم سایدکیک  فلش بشم !!ولی تو منو کشتی!!پس من بعد دیدن اون صحنه برگشتم قرن شما و نورا آلن رو من کشتم!!!!

(ثاون به بری وابسته است بری بمیره ثاون هم میمیره)

و ایندفعه حمله میکنه به عشق جدید بری وقتی میخواست اینو بکشه بری داد میزنه:ایندفعه نه!
وگردن ثاون رو میشکنه !!!

بعد اون ماجرا بری برای یه مدت از لیگ اخراج میشه(چون طبق برقوانین لیگ کسی حق کشتن ندارد!)
(ریورس فلش یک قدرتی داره و اونم اینکه تو هر زمانی یک نسخه از خودش ساخته است!!)
دومین حادثه بزرگ در زندگی فلش
پیش از هرچیزی میتوان به آمدن نوه بری آلن  یعنی بارت آلن از آینده تاریک اشاره کرد!و برای یه مدت با نام ایمپالس(نبض)کا رکرد.و با فلش شدن والی اینم شد کید فلش و آیریس وست(این آیریس وست همسر بری نیست یکی از فامیلای آیریس)میشه ایمپالس!
لیگ فلش رو به یک ماموریت می فرسته به همراهش چند نفری هم میرن بری که تو لیگ با یک جادوگر به نام دکتر فیت آشنا شده بود از اون خواسته بود حلقه فلش رو که توش لباسش هست درست کنه.پس لباساش رو مپیوشه   و میره سروقت دشمنا.ولی بری کشته میشه!والی هم یک جوون۲۲ساله شده بود و بهش میگن بری مرده!والی جسدش رو میبینه و حلقه فلش رو برمیداره.و لباسی که تو حلقه فلش  بود رو عوض میکنه(همون لباس فلش بود فقط یکم تفاوت داشت)و میشه فلش.
سومین حادثه بزرگ در زندگی فلش
فلش زنده میشه!بعد۲۰سال  ریبرث میشه و زنده میشه!و دوباره میشه فلش.او برای یه مدت درکنار لیگ کار میکنه.وهمچینن والی هم فلش بود!ولیی ایوبارد  هم برمیگرده.
(زندگی ایبارد کلا به بری وابسته است بری بمیره ایباردهم میمره)ایبارد تیم یاغی هارو بجا جمع میکنه و برای سرگرمی میندازه  جون فلش!ولی آخرش لیگ ایبارد رو دستگیر میکنه.و ایبارد میگه:تو یکیو جا انداختی نجات ندادی فلش!تو نا امیدش کردی!
فلش:مامان!
خلاصه فلش  با تمام سرعت میدوئه و میره تو خط زمانی که ثاون ایجاد کرده بود و یک پارادوکس زمانی ایجاد میشه که اسمش فلشپوینت بود!خلاصه ایندفعه ایبارد حاضر بود خودش هم بمیره ولی بری هم باید بمیره! آخرسر توماس وین با یک شمشیر آمازونی ثاون رو میکشه و بری برمیگرده وهمچیو درست میکنه!ولی یکی دیگه نیست!یکی فراموش شده!اسمش والی وست بود که تو اسپید فورس زندانی شده بود!
و خلاصه دنیای نیو۵۲ایجادمیشه
(7دوره زمانی دیسی شامل:دوره طلایی،دوره نقره ای،دوره پیش از فلشپوینت،فلشپوینت،نیو۵۲ و ریبرث.)(دوران طلایی:جنگ جهانی دوم
دوران نقره ای:بعد جنگ جهانی دوم تا زمان از هم پاشیدن شوروی
پیش از فلشپوینت:از۱۹۹۱تا۲۰۱۱
فلشپوینت:۲۰۱۱
نیو۵۲  :۲۰۱۱تا۲۰۱۶
ریبرث:۲۰۱۶تا به کنون)
از جمله خوبی های نیو۵۲ میتوان به  رفع فلجی باربارا و درست شدن دست آرسنال و جدا شدن جِید و روی اشاره کرد.در این دوره زمانی بزرگترین اتفاق آخرین اتفاقش بود که دارک ساید کشته میشه و بتمن با دست یافتن به صندلی موبیوس(صندلی که هرچی ازش بپرسی میگه)ازش میپرسه جوکر کیه؟میگه جوکر۳نفره!!
خلاصه بخیر میگذره و میریم دنیای ریبرث.همه   قهرمانا دوباره قهرمان میشن و تیم ها دوباره از نو ساخته میشن!و همه اینا زمانی رخ داد که والی وست از اسپید فورس فرار کرد.و اونرو دیگه هیشکی نمی شناخت!!!حتی عشقش لیندا پارک!و یا حتی بری!ولی پسر عموش یعنی اونیکی والی وست میفهمه که  والی زندس!!والی دیگه داشت تجزیه میشد و میره پیش بری‌.بری یادش نمیومد کیه این پسره؟؟
والی:باشه،من از این دنیا میرم ولی خوشحالم که با دنیایی پر از عشق میرم.از توممنوم که منو از یک پسر بدبخت به یک آدم خوشبخت در آوردی.خدافظ
بری:(فکر کردن) ،والی!
و با گفتن اسم والی توسط بری والی نمیمره و بری اونو  در آغوش گرم میگیره و میگه ببخشید که فراموشت کرده بودم واقعا متاسفم.چطور تونستم فراموشت کنم!
(واین کمیک بهترین کمیک سال۲۰۱۶شد)
و تو ریبرث هم بری از اعضای اصلی لیگ و بهترین دوست اُلی هست.و ساید کیک جدیدش کید فلش که سیاه پوست.
وهمچنین در یکی از کمیک ها بری از آیریس خواستگاری میکند وآیریس به او جواب مثبت داده و حاصل ازدواجشون دوقلوهایی به نام های داون ودان آلن هست که بارت هم پسر دان آلن.
پ.ن:قبل بری هم یک فلش بود که اسمش جِی گریک و در دوران جنگ جهانی دوم فلش بود و او یکی از رفقای بری نیز هست.
               خب دیگه تموم شد
                لطف کن نظر هم بده:/
                    سوالم داشتی با کامنت گذاشتن بپرس.دیدگاه : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 5 بهمن 1396 07:47 ب.ظ